حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
رئیس اداره راهداری میبد عنوان کرد:

دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با معادن‌متخلف ورود کنند

دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با معادن‌متخلف ورود کنند

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میبد گفت: دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با معادن متخلف و جلوگیری از تخریب راه‌ها ورود کنند.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میبد رضا حسین‌زاده گفت: در پی استفاده بی‌رویه معادن از راه‌های شهرستان و خرابی‌های ایجاد شده، در ادامه سلسله اقدامات دوره‌ای نگهداری راه‌ها به‌موازات کنترل‌های تناژ کامیون‌های حامل بار صنایع و معادن، مرمت موضعی و لکه‌گیری خرابی‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا خرابی‌های آسفالت محور درین، کمربندی شرقی و غربی، محور مزرعه کلانتر شهیدیه، یزد – میبد، حدفاصل پل شهید سلیمانی تا میدان خامنه‌ای و میبد - ندوشن تا فولاد و خرابی‌های مسیر از فولاد میبد تا نیوک و ندوشن در حال انجام است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای میبد تأکید کرد: باتوجه‌به افزایش استخراج معادن شهرستان به‌خصوص در منطقه درین و ندوشن و استفاده بی‌رویه و بعضاً خارج از ضابطه بسیاری از معادن و شدت بسیار بالای خرابی‌ها امکانات و ظرفیت اداره راهداری شهرستان برای نگهداری، کنترل تناژ و مرمت خرابی‌ها به‌تنهایی پاسخگو نیست.

حسین‌زاده خاطرنشان ساخت: عدم تمکین برخی بهره‌برداران به مسئولیت‌های خود نسبت به حفظ و نگهداری راه‌ها، عدم رعایت تناژ و سایر قوانین و مقررات، خرابی‌های بسیار گسترده‌ای در سطح راه‌های شهرستان در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد: لازم است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط شامل فرمانداری، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاران، اداره صمت، منابع طبیعی و... با همراهی و هم‌افزایی، زیرساخت راه‌های شهرستان را که متعلق به‌تمامی مردم و سرمایه ملی این کشور است را دریابند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از