حالت تاریک
یکشنبه, 06 خرداد 1403
معاون خدمات شهری شهرداری یزد:

سگ‌های بلاصاحب به افراد متقاضی واگذار می‌شوند

سگ‌های بلاصاحب به افراد متقاضی واگذار می‌شوند

معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: سگ‌های بلاصاحبی که در مدت ماه‌های گذشته در نقاهتگاه یزد مراحل عقیم‌سازی، پلاک‌کوبی، انگل‌زدایی و واکسیناسیون آنها صورت گرفته، به متقاضیان واگذار می‌شوند.

حمیدرضا رحیمدل در گفتگو با یزدرسا با بیان اینکه واگذاری سگ‌های بلاصاحب در قبال تعهدنامه صورت می‌گیرد، افزود: از سگ‌های عقیم شده می‌توان به عنوان سگ نگهبان، برای محافظت از گله یا کارگاه یا هر فضای دیگری استفاده کرد با این شرط که به هیچ وجه در شهر رها‌سازی نشوند.

 

وی همچنین با تاکید بر اینکه ماموران شهرداری ۲۴ ساعته آماده جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر هستند، اظهار کرد: مردم می‌توانند با اطلاع‌رسانی از طریق سامانه ۳۶۷۸ یا همان سامانه الو پناه، ماموران شهرداری را در جمع آوری سگ‌های ولگرد و بدون صاحب یاری کنند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر اینکه شهرداری خود را در بحث جمع آوری سگ‌های ولگرد و حفظ امنیت شهر موظف می‌داند، گفت: سگ‌های جمع‌آوری شده پس از انتقال به نقاهتگاه سگ‌ها واقع در جنب کارخانه کمپوست، عقیم، پلاک‌گذاری، واکسیناسیون و انگل زدایی می‌شوند.

 

رحیمدل با اشاره به اثر بخش بودن وجود برخی از سگ‌های سالم و بی‌خطر در حاشیه شهر‌ها در جلوگیری از ورود حیوانات وحشی به داخل شهر، جمع‌آوری تمامی سگ‌ها در سطح شهر را مصلحت ندانست و گفت: شهرداری سعی می‌کند با همکاری اداره کل محیط زیست استان، برخی از سگ‌های عقیم شده و دارای سلامت جسمی و بی خطر را برای حفظ تعادل جمعیتی حیوانات، در زمان و مکان مناسب رهاسازی کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از