حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
مدیرکل گمرک یزد عنوان کرد:

صادرات یزد از یک میلیون تن کالا گذشت

صادرات یزد از یک میلیون تن کالا گذشت

مدیرکل گمرک یزد گفت: در سال جاری بیش از یک میلیون و ۸۷۱ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۹ میلیون و ۶۳۸ هزار دلار از این گمرک به خارج کشور صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا»، محمدحسین سلمانی با اشاره به عملکرد تجارت خارجی استان گفت: در سال جاری بیش از یک میلیون و ۸۷۱ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۹ میلیون و ۶۳۸ هزار دلار از این گمرک به خارج کشور صادر شد.

مدیرکل گمرک یزد افزود: این میزان کالا نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن سه درصد کاهش و از نظر ارزش دلاری هشت درصد افزایش داشته است.

وی تعداد کشورهای هدف صادراتی در این مدت را ۴۹ کشور ذکر و اظهار کرد: کالاهای صادراتی یزد در این مدت اکثرا به کشورهای همسایه شامل عراق، امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان، عمان و ترکیه ارسال شده است.

سلمانی با بیان اینکه در این مدت ۱۶۵ تعرفه کالا از یزد به خارج کشور صادر شد، افزود: کاشی و سرامیک، هیدروکربن‌های سبک، اکسیدهای مولیبدن، میلگرد و پروفیل و شمش فولادی، نایلون و نایلکس عمده‌ترین کالاهای صادراتی یزد در این مدت هستند.

مدیرکل گمرک یزد همچنین میزان واردات گمرک استان در این مدت را ۷۰ هزار و ۱۶۹ تن کالا به ارزش ۱۵۰ میلیون و ۴۷۰ هزاردلار بیان کرد که از نظر وزن ۹ درصد و از حیث ارزش سه درصد کاهش داشته است.

وی تعداد کشورهای هدف وارداتی گمرک یزد در این مدت را ۳۳ کشور عنوان کرد و افزود: بیشترین کالاها از کشورهای ترکیه، چین، هلند، ایتالیا و امارات متحده عربی به کشور وارد شده است.

مدیرکل گمرک یزد همچنین تنوع کالاهای وارداتی را در این مدت ۴۲۵ تعرفه کالا ذکر و عنوان کرد: عمده کالاهای وارداتی استان را مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید شامل می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از