حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
مدیرکل صنعت معدن و تجارت یزد عنوان کرد:

صنایع معدنی بیشترین آمار واحد‌های صنعتی فعال یزد

صنایع معدنی بیشترین آمار واحد‌های صنعتی فعال یزد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: بر اساس پروانه‌های صادر شده در استان یزد از ابتدا تا پایان بهمن‌ماه، تعداد ۳ هزار و ۴۸۰ واحد صنعتی در یزد پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد، محمدکاظم صادقیان اظهار داشت: تا پایان بهمن‌ماه، آمار پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر شده در استان یزد به ۳ هزار و ۴۸۰ مورد رسیده که صنایع معدنی با ۹۰۸ واحد، بیشترین آمار واحدهای صنعتی فعال استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۲۶.۱ درصد پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در یزد مربوط به صنایع معدنی است، افزود: بعد از آن، صنایع شیمیایی و سلولزی با ۹۰۴ پروانه، سهم ۲۶ درصدی در صنایع فعال استان را دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صنایع فلزی و برق با ۷۴۹ واحد فعال، صنایع نساجی و پوشاک با ۵۲۹ واحد فعال، صنایع غذایی و دارویی با ۳۵۴ واحد فعال و تولید انرژی با ۳۶ واحد، به ترتیب رتبه‌های بعدی را در استان به خود اختصاص داده‌اند.

صادقیان سهم صنایع فلزی و برق در پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده را ۲۱.۵ درصد، سهم صنایع نساجی و پوشاک را ۱۵.۲ درصد، صنایع غذایی و دارویی را ۱۰.۲ درصد و سهم واحدهای تولید انرژی را یک درصد از واحدهای فعال دارای پروانه بهره‌برداری اعلام کرد.

وی یادآور شد: واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری در استان یزد تا پایان بهمن‌ماه برای ۱۰۹ هزار و ۴۲۷ نفر شغل ایجاد کرده‌اند.

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از