حالت تاریک
چهارشنبه, 15 آذر 1402
امام جمعه بخش مرکزی یزد:

صهیونیست‌ها برای جبران شکست به کودک‌کشی روی آورده‌اند

صهیونیست‌ها برای جبران شکست به کودک‌کشی روی آورده‌اند

رژیم صهیونیستی به جهت جبران شکست اطلاعاتی، امنیتی و نظامی کودک‌کشی به اذیت و آزار زنان و سالمندان روی آورده است.

به گزارش یزدرسا؛ آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه این هفته نمازجمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار کرد: اینکه جنگ غزه از کجا شروع شد سؤال ذهنی برخی افراد است و این مسأله دو ریشه بسیار مهم دارد که یکی ظلم به مردم و دیگری هتاکی نسبت به مقدسات است.

وی تصریح کرد: حال این سؤال مطرح است که چرا رژیم صهیونیستی دست به کشتار بی‌گناهان می‌زند و چرا از ابتدای تشکیل این رژیم به هیچ یک از قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: جواب این سؤال تنها یک چیز است و آن اینکه افراد این رژیم غاصب خودشان را قوم برگزیده و برتر می‌دانند و هیچ بنی آدمی را بغیر از خودشان آدم و بشر به حساب نمی‌آورند چه برسد به اینکه حقوق بشر برای آن‌ها مطرح باشد.

مدرسی عنوان کرد: از دیگر سو لازم به توجه است که جهادتببین موضوعی بود که توانست در بُعد جنگ ادارکی و شناختی عصر حاضر و ماجرای تأسف‌بار اخیر غزه مؤثر واقع شود و رسانه‌های مردمی و مخابره کلام و بیان و تصاویر مردم حاضر در صحنه و شرایط موجود ظلم در حق کودکان و زنان و حمله غیرانسانی به بیمارستان را در قالب جهانی به تصویر کشید.

رئیس حوزه علمیه مدینه‌العلم الکاظمیه(ع) گفت: این مهم یکی از عوامل تضعیف جایگاه اطلاعاتی رژیم کودک‌کش صهیونیستی بود و همگان به شکل گسترده شاهد این ظلم و رفتار غیرانسانی و ضدبشری بودند.

وی ادامه داد: ما از قدیم اصطلاحی به نام دارالسلام در فقه داریم و در حقیقت دارالسلام وظیفه همه ما است که از آن دفاع کنیم و امروز رژیم صهیونیستی به جهت جبران شکست اطلاعاتی، امنیتی و نظامی کودک‌کشی به اذیت و آزار زنان و سالمندان روی آورده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: غافل از اینکه با این اقدامات غیرانسانی چیزی جبران نخواهد شد بلکه همه دنیا می‌بینند که غرب به ویژه امریکا با دادن سلاح‌های مخرب و‌اتش‌زا شریک در جرم است و امروز همه شاهد ابعاد مختلف این ماجرا از جمله بهم ریختگی روانی و آشفتگی سران صهیونیستی از اقدامات جبهه مقاومت هستند.

مدرسی خاطرنشان کرد: این واکنش‌های غیر عقلانی و غیرانسانی انسانی و ضد حقوق بشری را به همراه داشت و باید گفت کسانی که سال گذشته در رابطه با جریان خانمی که از دنیا رفت این همه خودشان را به دهن دریدگی و امثال این رفتار‌ها و واکنش‌ها واداشتند چرا اکنون حرفی نمی‌زنند و سکوت کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه از تدبیر دولت برای ثبات برخی قیمت‌ها تقدیر داریم گفت: ولی گرانی‌ها هم چنان بر زندگی مردم و معیشت خانوار فشار وارد می‌کند و‌امید است با تدبیر و برنامه‌ریزی مداوم هم جریان تولید تقویت و بالا برود و هم ارزانی و دسترسی برای عموم مردک حاصل شود تا زمینه افزایش قدرت خرید مردم نیز در سایه این اقدامات فراهم شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از