حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
نایب‌رئیس کمیسیون صنایع‌و‌معادن مجلسعنوان کرد:

طرح مجلس برای مدیریت بازار ارز

طرح مجلس برای مدیریت بازار ارز

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: لازم است طرحی که به همراه جمعی از نمایندگان در ارتباط با مدیریت بازار ارز ارائه شده زودتر اعلام وصول و مورد رسیدگی قرار گیرد تا این موضوع مهم ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» مهدی عسگری، با اشاره به افزایش اخیر قیمت دلار و طلا، اظهار کرد: باتوجه‌به نوسانات شدید در بازار ارز و  سکه، باید موضوعات اقتصادی در اولویت رسیدگی مجلس قرار گیرد تا با کاهش وابستگی به  دلار، بندناف اقتصاد از اتصال به  ارز که به یک سلاح و مهمات در جنگ اقتصادی تبدیل شده، قطع شود.

وی با اشاره به برخی از دستور کارهای غیرضروری مجلس در شرایط فعلی، افزود: درخواست ما از هیئت‌رئیسه مجلس این است که باتوجه‌به التهاب نگران‌کننده قیمت‌ها در ابتدای سال، موضوعات اقتصادی باید در اولویت رسیدگی قرار گیرد و از همین ابتدای سال با ریل‌گذاری مناسب، از نوساناتی که می‌تواند زندگی و معیشت مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد، جلوگیری کنیم تا این تلاطم‌ها و التهابات پیاپی، زندگی عموم مردم را مورد هجمه و سختی بیش ازاین‌قرار ندهد.

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در همین راستا ادامه داد: موضوعات بسیار مهمی در نوبت رسیدگی قرار دارد؛ مانند قانون مالیات بر عایدی سرمایه که باید با رفع ایرادات شورای نگهبان، زودتر نهایی شود تا بتوان از دلالی و  سوداگری که با ایجاد تقاضای کاذب، باعث می‌گردد بازار ارز و سکه و نیز بازار خودرو و زمین به‌ هم بریزد، به‌صورت ریشه‌ای جلوگیری شود.

عسگری تأکید کرد: لازم است طرحی که به همراه جمعی از نمایندگان در ارتباط با مدیریت بازار ارز ارائه شده زودتر اعلام وصول و مورد رسیدگی قرار گیرد تا این موضوع مهم ساماندهی شود. امیدوارم این موارد موردتوجه جدی هیئت‌رئیسه قرار گیرد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از