حالت تاریک
چهارشنبه, 09 خرداد 1403
رئیس واحد ترافیک شهرداری یزد:

۲۲ دوربین کنترل سرعت در یزد فعال هستند

۲۲ دوربین کنترل سرعت در یزد فعال هستند

مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد گفت: در حال حاضر ۲۲ دوربین ثبت سرعت در شهر یزد نصب است که ۱۲ دوربین دارای کد برای اعمال جریمه هستند.

حمید دهقان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا» با اشاره به تعداد دوربین‌های کنترل سرعت در شهر یزد اظهار کرد: به صورت کلی ۲۲ دوربین کنترل سرعت در شهر یزد نصب است که پیشینه نصب این دوربین‌ها به اواسط دهه ۹۰ باز می‌گردد که با اوج‌گیری نصب دوربین‌ها تصادفات به صورت چشم‌گیری کاهش یافت و سرعت تردد در سطح شهر یزد کنترل شد.

وی افزود: در سال ۹۸ و براساس دستورالعمل جدید وزارت کشور مبنی بر تغییر استاندارهای دوربین‌های کنترل سرعت در سطح شهر، تمام دوربین‌های کنترل سرعت شهر یزد از دسترس خارج شد و سال ۱۴۰۰ فرآیند نصب دوربین‌ها براساس استاندار جدید آغاز شد.

مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد ادامه داد: در حال حاضر ۲۲ دوربین ثبت سرعت در شهر یزد نصب است که ۱۲ دوربین دارای کد برای اعمال جریمه به صورت اتوماتیک در سامانه پلیس راهور است.

وی بیان کرد: ۱۰ دوربین دیگر در حال گذراندن فرآیند اخذ کد هستند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته جاری این فرآیند پایان پذیرد و تمام ۲۲ دوربین ثبت سرعت در اعمال قانون نقش ایفا کنند.

دهقان با اشاره به میانگین سرعت در شهر یزد بیان کرد: براساس آخرین مطالعه طرح جامعه حمل و نقل در سال ۱۳۹۷ میانگین سرعت مردم در داخل شهر یزد ۶۳ کیلومتر بر ساعت برآورد شده که این سرعت بالایی برای تردد درون شهری است.

وی ادامه داد: در دو سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۵ شاهد کاهش شدید آمار تصادفات در سطح شهر بودیم که در سال ۱۳۹۰ به علت اصلاح مبلغ جرایم و در سال ۱۳۹۵ فعالیت دوربین‌های ثبت سرعت باعث کاهش این آمار بود.

مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد افزود: سرعت یکی از مهمترین عامل تصادفات در سطح شهر یزد است و اقداماتی در راستای کنترل سرعت برای کاهش تصادفات بسیار موثر خواهد بود، بنابراین فعالیت دوربین‌های کنترل سرعت در این راستا بسیار موثر است.

دهقان با اشاره به رشد افقی شهر یزد عنوان کرد: با توجه به رشد افقی شهر یزد افزایش دوربین کنترل سرعت در معابر شهر یزد اجتناب‌ناپذیر است، و در راستای کنترل سرعت و کاهش تصادفات باید همگام با رشد شهر کنترل سرعت انجام شود.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از