حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
مدیرکل زندان‌های یزد خبر داد:

آزادی ۹ زندانی به‌مناسبت هفته وحدت در یزد

آزادی ۹ زندانی به‌مناسبت هفته وحدت در یزد

مدیرکل زندان‌ها و نایب‌رئیس هیئت‌امناء ستاد مردمی دیه استان یزد از آزادی تعداد ۹ مددجو با اجرای پویش «وحدت رهایی» ویژه هفته وحدت با گذشت شکات خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد؛ رضا مقبلی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) یا اعلام این خبر که تعداد ۹ مددجو آزاد شدند، اظهار کرد: این مددجویان به مناسبت هفته وحدت و با اجرای پویش «وحدت رهایی» به مناسبت هفته وحدت به همت ستاد مردمی دیه از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

مدیرکل زندان‌ها و نایب‌رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد در ادامه گفت: رقم بدهی این زندانیان ۸ میلیارد و۸۲۰ میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت‌مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۷ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان از این مبلغ تأمین و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ یک میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان به‌حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۹ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد و با احتساب این تعداد آزادی از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۹۰ مددجو با مشارکت ستاد مردمی دیه یزد از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد شده، تعداد پنج مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد دو محکوم مربوط به پرداخت مهریه، تعداد دو محکوم مربوط به پرداخت نفقه بودند.

مدیرکل زندان‌ها و نایب‌رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد اظهار کرد: نیکوکاران و صنعت‌گران کمک‌های خود به این ستاد مردمی را معطوف به یک ماه و مناسبت‌های خاص نکرده و در تمام فصول سال یاور این نهاد مردمی بودند و در امر آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مشارکت بسیار خوبی دارند.

انتهای پیام /

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از